Superstar 3.Je už skoro v cíly

11. prosince 2006 v 13:41 | betinax |  SuperStar, X-factor

SuperStar: Vánoční písně? Nuda!

SuperStar: Vánoční písně? Nuda! dnes | SuperStar | diskuse (23)
Ve včerejším finálovém večeru se konalo trapné vánoční citové vydírání. Z finalistů nikdo výrazně nezazářil, nikdo ale ani výrazně nezklamal. Prostě zbytečný a nudný finálový přenos.

Vánoční téma při finálovém večeru pořadu Česko hledá SuperStar snad může vymyslet skutečně jenom Vítek Pokorný (hlavní dramaturg pořadu). Nejenže k vánočnímu tématu není příliš široký výběr písniček (možná i proto zazněly z těch šesti hned dvě z filmu Láska nebeská), ale je to tak strašné klišé, že by se snad k němu nesnížili ani v Ukrajina hledá SuperStar. První série medailonků, ve které finalisti s umělým úsměvem předváděli tradiční vánoční činnosti, vypadala jako z pořadu Přemka Podlahy (možná s tím pocitem má co dělat fakt, že se natáčely ve stejném místě jako Rady ptáka Loskutáka... což už samo o sobě bylo velmi špatné znamení). A druhá série medailonků, která tak hezky citově vydírala diváky a ve které finalisty se závázanýma očima prováděly slepé děti a ukazovaly jim, jak se asi cítí slepí, vypadala jako z nějakého pořadu z ranných 90. letech. Byly to přesně ty medailonky, které rozhodně nepatří do moderního, mladého, svěžího a agilního pořadu typu SuperStar. Ale na upadající kvalitu jsme si už asi všichni zvykli (sledovanost s kvalitou rozhodně neklesá), takže se můžeme směle vrhnout na výkony finalistů:
David Spilka
Dan Bárta - Na nebi svítí
Billy Mack - Christmas Is All Around
David si velice odvážně vybral písničku od Dana Bárty a předstoupil s ní před Eduarda Klezlu, kterého s tímto zpěvákem pojí velké přátelství i profesní obdiv z obou stran. Při zpěvu Na nebi svítí tak trochu ten náš Spilka tlačil na pilku, ale ani to mu nepomohlo a celý výkon působil docela dost nezajímavě. Ondřej Hejma u něj ale ocenil spojení pěvecké drsnosti a roztomilé něžnosti v medailonku, takže jak vidno, na Davidovi si každý něco najde. A Eduard Klezla rozhodně tentokrát nebyl za kata a Davida pochválil, že nebyl jako Dan Bárta... že byl jako David Spilka.
Jako druhou písničku si vybral parodickou Christmas Is All Around, kterou zpíval ve filmu Láska nebeská herec Bill Nighty. Ve filmu hrál zarytého rockera, kterého na sklonku kariéry donutil producent zpívat předělávku Love Is All Around, a protože z toho dvakrát radost neměl, udělal si z toho srandu. David Spilka si z té písničky srandu nedělal, zazpíval jí vážně a překvapivě to vůbec nevadilo! Písnička měla zajímavou a nevšedně vymazlenou aranži (Martin Kumžák se tentokrát předvedl!) a Davidova verze byla poněkud odlišná, a proto mnohem zajímavější. Podle mě šlo o nejlepší výkon večera, i když Ondřej Hejma upozorňoval na intonační chyby a Ilona Csáková na falešné tóny. I Eduard Klezla povídal, že si David vybral špatně, ale jak už to bývá, já s porotou opět zásadně nesouhlasím.
Leona Černá
Ilona Csáková - Noc kouzelná
Olivia Olson - All I Want for Christmas Is You
Stejně jako se David odvážil zpívat písničku od Dana Bárty, Leona Černá se odvážila zpívat písničku porotkyně Ilony Csákové. Noc kouzelná jí sedla náramně - už se asi budu opakovat, ale tyhle pomalé tklivé věci jí sedí naprosto skvěle. Leona zpívala celou písničku v nějaké nové, dosud neprobádané poloze, protože měla místy téměř nepoznatelný hlas. Podala vynikající refrény a Noc kouzelná v jejím podání zněla poměrně zajímavě. Eduard Klezla jí řekl, že je velká bojovnice a nelze než souhlasit. Od té doby, co zpívala v semifinále písničky od Tiny Turner, hodně pokročila. K lepšímu.
Stejně jako David si také vybrala za druhou písničku song, který zazněl ve filmu Láska nebeská. V něm All I Want for Christmas Is You zpívá malá černoška a podle toho i zpívá - tzv. černošsky. Leona se o něco podobného snažit nemůže, protože tak typický hlas mají skutečně jen oni, ale snažila se se ctí. První pomalá část byla opět vynikající, když písnička nabrala tempo, už se zase ztrácela. Což opět potvrzuje mnou tisíckrát opakovanou tezi - Leono, vybírej si jen pomalé písničky, protože jak se to rozjede, jsi v koncích.
Zbyněk Drda
Janek Ledecký - Sliby se maj plnit o Vánocích
George Michael - Last Christmas
originál (George Michael) - http://www.youtube.com/watch?v=vxAikACQ-n4
Když Leoš Mareš prozradil, že tématem příštího finále budou vánoční písničky, bylo předem jasné, co si Zbyněk Drda vybere. Jeho oblíbenec Janek Ledecký přece jednu populární vánoční písničku zazpíval, a kdyby jí Drda nedal, nejspíš by ho za to fanynky umlátily. Při zpěvu Sliby se maj plnit o Vánocích vykazoval nebývalé sebevědomí, které mu poněkud chybělo později u druhé písně, ale možná se dostavilo, protože byl prostě ve své kůži a zpíval to, co se k němu nesmírně hodí. Vsadím se, že jeho první album bude obsahovat písničky přesně v tomto duchu - songy pro maminky. Byla to taková melancholická odrhovačka, se kterou si Zbyněk poradil velice dobře a divákům se očividně líbila. Ilona Csáková sice zmínila opět Drdovu dosti monotónní polohu, ale k téhle písničce se docela hodila.
Jako anglickou písničku si nepatrně mrtvý Drda vybral nepatrně živější song od George Michaela s názvem Last Christmas. Místo pořádného pohybu opět šlapal ze strany na stranu a naprosto nevěděl, jak se má na pódiu hýbat, takže opět působil, jako kdyby přišel pětiletý chlapeček zazpívat před milion cizích lidí a nikde na dosah neměl maminku a tatínka. I přes Zbyňkovo nachlazení se mně docela v písničce líbily jeho falzety a některá místa, ale díky jeho výrazu to byl výkon nudný až zapomenutelný. Eduard Klezla ho za to nachlazení omlouval a snažil se nám říct, že je to nejvýraznější zpěvák v soutěži, ale kdo ví, zda to Zbyňka dnes večer zachrání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama