Zbyněk

19. prosince 2006 v 13:09 | betinax |  SuperStar, X-factor

Zbyněk Drda toužil po finále, nyní sahá po vítězství

Kliknutím fotografii zvětšíte.Zvětšit obrázek Zbyněk Drda se na afterparty objímá s Davidem Spilkou.
foto: NOVINKY/Jakub Kynčl Zobrazit galerii //<![CDATA[ fotogallery.fillBigArray('http://1.im.cz/n/photo//08/59/31biwhb-gallerylarge.jpg','694','500','Zbyn Drda se na afterparty objs Davidem Spilkou.','NOVINKY/Jakub Kyn',''); //]]> Kliknutím fotografii zvětšíte //<![CDATA[ fotogallery.fillBigArray('http://1.im.cz/n/photo//08/59/42dbmna-gallerylarge.jpg',662,500,'Zbyn Drda nemo fanynky nouzi.','NOVINKY/Jakub Kyn',''); //]]> Kliknutím fotografii zvětšíte //<![CDATA[ fotogallery.init(); document.getElementById('gall-cont').style.display='block'; //]]>
Zbyněk Drda se stal jedním ze superfinalistů třetího ročníku soutěže Česko hledá SuperStar a náležitě si toho váží. V rozhovoru pro Novinky řekl, že když se dostal do dvacítky, tak byla jeho cílem desítka a tím, jak postupoval v soutěži, se zároveň zvyšoval jeho osobní cíl.
12.12. 2006 15:01

Zbyňku, když jste se dostal do dvacítky, měl jste nějaký cíl, jak daleko jste se chtěl dostat?

No v té dvacítce jsem chtěl do finále (do první desítky). Samozřejmě, že když jsem byl už v pětce, bylo to zase dál, člověk chce postupovat výš a výš, ale i tak už jsem hrozně spokojený. U mě to je tak, že se snažím podat co nejlepší výkon a pak mi to je prostě jedno.

Myslíte si, že hodně rozhoduje, jestli skončíte první nebo druhý?

Já si myslím že je to jedno zhruba od čtvrtého místa, tam už jde spíš o ten hlas, jak kdo koho zaujal. Úplně stejně na tom může být Terezka Najdekrová, Roman Lasota - prostě ty zajímavé hlasy.

Jak hodně vás potěšily výroky porotců, že je váš hlas dobře zapamatovatelný a vybavitelný?

Tak chvála potěší vždycky.

Asi budete navštěvovat nějakého učitele zpěvu, nechtěl byste k panu Klezlovi?

Já to teď budu muset všechno nějak skloubit. Samozřejmě zpěv bych chtěl studovat, ale taky chci koncertovat, natáčet cédéčko třeba, a tak...

Za týden je konec, s Davidem už jste jen sami dva, mezi vámi musí být hodně kamarádský vtah, jak tak sleduji, ne?

Ano, za to jsem moc rád, že je kamarádský. Hodně jsme se sblížili.

Nakolik ovlivnilo zdraví váš nedělní výkon?

Já si myslím, že ten výkon byl jakž takž v pohodě, nebylo to tak hrozné. Myslím si, že na to, jak to se mnou vypadalo ve středu, jsem to zazpíval dobře.

Jaká nabídka by vás teď nejvíc zaujala?

Já si myslím, že vším si musí každý projít sám, zkusit si od každého něco. Teď to nemůžu říct, uvidím co mě časem chytne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Internetové forum Zbyňka Drdy Internetové forum Zbyňka Drdy | 17. ledna 2007 v 14:25 | Reagovat

Otevřený dopis pořadatelům SuperStar Megaparty

aneb odvrácená tvář showbyznysu

Vážení, obracíme se tímto otevřeným dopisem na všechny příznivce i diváky soutěže Česko hledá Superstar, a to jménem internetového fóra třetí české Superstar Zbyňka Drdy. Rádi bychom se představili-na našem fóru se setkávají stovky příznivců tohoto mladého nadějného zpěváka. V počtu příspěvků na fóru jsme dosáhli historického rekordu- v jejich počtu jsme předstihli i hlavní fórum této soutěže (v současné době je počet příspěvků okolo 110 000). Ale tento úvod píšeme jen z toho důvodu, abychom nebyli bráni jako zanedbatelná menšina nezletilých – náš věkový průměr je okolo 25 let. My jsme ti, kteří svou podporou a penězi za SMS pomohli Zbyňkovi Drdovi k vítěznému cíli. A jsme odhodláni mu pomáhat dál, nikoli dětinským obdivem, ale konkrétními činy jako dospělí dospělému. A toto je jeden z nich, ke kterému nás vyburcovaly dvě skutečnosti. Jedna se týká hlavně samotného vítěze, ta druhá všech finalistů kteří se zúčastní Megaparty a hlavně jejich fanoušků.

První věc je ta, že vzhledem k rozdílu počtů hlasů vítěze a poraženého (který činil 14%) je většině lidí v médiích prezentován názor, že vítězové byli vlastně dva. Ale v tomto případě by potom nebyla jasná ani další umístění. Nebyl vlastně třetí taky nepatrně druhý? Nebo desátý nepatrně devátý?

Když někdo vyhraje ve finále mistrovství světa gólem v poslední minutě tak taky bere vše, je to vítěz se vším všudy a poražený je sice uznáván ale jako druhý. Vítěz má přednost a je to mistr světa, ten druhý není mistr světa, je poražený finalista...proto jsou jejich pozice nesrovnatelné a po určité době se ani nikdo neptá jakým způsobem vítěz vyhrál, prostě vyhrál.

A upírá snad někdo olympijské vítězství Kateřině Neumannové protože její čas se od času druhé závodnice příliš nelišil?

A třetí příklad pro příznivce Vyvolených – řekl snad někdo Vladkovi, že rozdíl hlasů mezi ním a druhým Jindrou Hovorkou nebyl tak velký, a proto je potřeba se i o ty miliony nějak podělit? Určitě by se se zlou potázal.

Buďme i v případě třetí české Superstar fér a řekněme, že vítěz je prostě jenom jeden, i kdyby rozdíl činil jedno, ne již zmíněných 14 procent. A tím nijak nesnižujeme výkony ostatních finalistů, tak jako vítězství jednoho hokejového týmu nesnižuje výkony a snahu těch ostatních.

Ale k psaní tohoto dopisu nás přimělo něco jiného, a zde si myslím mohu mluvit za všechny fanoušky a příznivce finalistů. Jak proběhlo tiskem, při koncertech šesti finalistů v Hradci Králové, Praze a Brně proběhne zajímavá akce-přítomni mají svými SMS volit svou „Superstar“. A zde již každý rozumně uvažující člověk zbystří pozornost. K čemu tato akce? Odpověď je nasnadě. Koncertů mělo být více, ale patrně z obavy z případných finančních ztrát byl jejich počet snížen a ušlý zisk musí být nějak kompenzován. A toto je odpověď. Jistě, komerce je komerce, ale toto považujeme za vydírání příznivců mladých zpěváků. Samozřejmě, každý se může od této akce distancovat, ale myslím, že organizátoři koncertů se budou snažit přítomné maximálním nátlakem přesvědčovat o nutnosti podpory svého favorita. A přiznejme si – zvláště u mladších fanoušků – příliš přesvědčování ani nebude potřeba.

Považujeme tento nefér přístup za urážku finalistů i jejich fanoušků – podpořili své favority v soutěži, zaplatili nemalé vstupné – a ještě budou tlačeni do nesmyslného hlasování. Myslím, že i samotným finalistům se tento nápad příčí, ale ovlivnit ho nemohou. My, rozumní a již dávno ne naivní fanoušci ano. Jak - že prostě budeme tuto akci zcela bojkotovat. A právě tímto dopisem chceme vyzvat naše milé kolegy, příznivce Davida Spilky, Leony Černé, Báry Zemanové, Martina Ševčíka a Soni Pavelkové aby se k nám v postoji k tomuto zbytečnému, výhradně komerčně motivovanému vydírání připojili

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama