X-factor

9. února 2008 v 18:30 | beti |  Celebrity
Logo X FactorX Factor
Tak takhele se bude hodnotit
x factorŠílenec a dresnačka
x factor

Ondřej Soukup

Datum narození:
02.05.1951
Místo narození:
Česká republika
Znamení:
Býk
O životě:
Absolvent pražské konzervatoře. Od roku 1975 působil v mnoha jazzových a popových kapelách jako baskytarista (např. v Pražském výběru), ale počátkem 80. let přestoupil ke Karlu Gottovi a současně skládal a aranžoval hudbu. Poté se komponování začal věnovat naplno a zároveň se pustil do produkování desek. V roce 1983 složil hudbu ke svému prvnímu celovečernímu filmu (Druhý tah pešcem). Od té doby je podepsán pod hudbou ke dvaceti dalším celovečerním snímkům, mezi které patří i Oscarový Kolja Jana Svěráka. V roce 1998 získal Českého lva za nejlepší skladbu k filmu Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa a o tři roky později ho získal i za hudbu k filmu Jana Svěráka Tmavomodrý svět.
Kromě muzikálů a scénické hudby pro televizi a film skládá popové písně. Spolu s manželkou a textařkou G. Osvaldovou úzce spolupracují s Lucií Bílou, pro kterou složil album Missariel oceněné 5 českými cenami Grammy. V roce 2000 měl premiéru jeho muzikál Johanka z Arku, který se i po více než dvou letech hrál v divadle Ta Fantastika osmrkát týdně
S manželkou Gabrielou Osvaldovou má syna Františka. V historicky první řadě soutěže Česko hledá SuperStar byl členem poroty.

Gabriela Osvaldová

O životě:
Absolventka herectví na pražské DAMU. Diváci ji měli možnost vidět v řadě divadelních rolí a v mnoha seriálech, filmech a inscenacích (např. My všichni školou povinní, ve filmu Marečku, podejte mi pero), její hlas znají i z dabingu.
Od roku 1988 sa věnuje především psaní textu písní. Z jejího pera vzešly texty k hitům jako Miss Moskva, nebo Láska je láska. Často je označována jako dvorní textařka Lucie Bílé, pro kterou napsala již tři autorská alba. Éterem zněly mnohé její písně (jako Most přes minulost, Jampadampa, SMS, Vokurky…) Album Missariel získalo v roce 1993 dokonce pět českých cen Grammy ze sedmi možných.
Spolu se skladatelem a manželem O. Soukupem připravila pro divadlo Ta Fantastika představení Zahrada rajských potěšení a především text k původnímu muzikálu Johanka z Arku, který během dvou let dosáhl 650 repríz a zhlédlo jej přes 350 tisíc lidí. Se svým manželem Ondřejem Soukupem má syna Františka. Byla členkou poroty v historicky prvním kole soutěže Česko hledá SuperStar.

Petr Janda

Datum narození:
02.05.1942
Místo narození:
Česká republika
Znamení:
Býk
O životě:
Petr Janda je český rockový zpěvák, skladatel a kytarista, dlouholetý frontman skupiny Olympic. Tento autor mnoha klasických hitů je jednou z největších legend české rockové historie. Jeho dcerou je zpěvačka, frontmenka kapely Die Happy, Marta Jandová.
Po maturitě vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka - obor skladba a v roce 1963 se stává vůdčí osobností skupiny Olympic.
Působení:
- dětský sbor Československého rozhlasu
- spolupráce s komorním orchestrem P. Křičky
-hudební skupina Sputnici
-hudební skupina B.B.Quintet
-hudební skupina Karkulka
-skupina Olympic (od roku 1963)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama