Facebook - dobro vs. zlo

18. července 2011 v 21:06 | Bětuška |  Teorie
Facebook - nejrozšířenější webová stránka celé planety Země.
Ale co nám vlastně přináší? Plno informací, fotek, statusů, přátel, dozvíme se tam prakticky všechno co potřebujeme. Ale je to vždycky pro nás to nejlepší?
Soubor:Facebook.svg

Pár základních info:
  • Facebook má asi 650 miliónů aktivních uživatelů - k 7. březnu 2011
  • Je olně přeložen do 68 jazyků
  • V roce 2010 vznikl film The Social Network, který se zaměřuje na založení a začátky FB
  • Má hodnotu asi 65 miliard dolarů
  • Ústředí pro Evropu, Afriku a Střední východ je v Dublinu
  • Původně byl facebook jen pro studenty Harvardovy univerzity a jmenoval se thefacebook.com
  • Průměr nových uživatelů za den : 250 000
Zakladatel Mark Zuckengerg si při vytvoření (rok 2004) asi neuvědomil, jak moc facebook pronikne do světa a ovlivní tak miliony lidí. Před pár lety se ještě dalo říct, že je to webová stránka pro mladé lidi - studenty. Dnes už to zdaleka neplatí. Jsou tady všechny typy generací - od malých dětí až po docela vyzrálé důchodce.
Najdeme tady firmy, pořady, filmy, fan stránky různých celebrit, ale také můžeme narazit na ředitelé své školy(což se mi osobně stalo, když jsem si k němu šla pro nějaké razítko a on si v hodině vesele klikal na FB), nebo třeba na své šéfy, expřítele atd.. Můžete si zde naplánovat párty, či oslavu narozenin, a k tomu abysme pozvali všechny své přátelé stačí pár jednoduchých kliknutí.
Hodně lidí bere tuto webovou stránku, jako nezbydnou součást svého života. Bez toho aniž by se jednou denně přihlásili to nejde. Neuvědomujete si ale, že FB nám bere hodně času, někdy nervů. Když si dá například váš přítel, budoucí přítel novou fotku, nebo status a okomentuje mu to nějaká "nepříjemná dívčina", tak vám to moc velkou radost neudělá. Nebo když si přidá nové přátelé, většinou vadí ti opačného pohlaví, jaké kvůli toho mají někteří nepříjemné hádky .
Nebo když si vzpomenu na to, jak má kamarádky probrečela celé noci, protože její kluk označil nějakou holku ve statusu, pak si tam dal i s ní fotku ( řeknete si, jo to je blbost, to jsou ale "starosti", ovšem kdyby to udělal kupříkladu můj Miláček, tak by dostal min. štípanec )
Neříkám, že by se měl FB zrušit, nebo že by bez něho bylo lépe, protože jsem seskrze něho dostala k Peťankovi. Někdy se hodí na nějaké informace a tak. Ale rozhodně by se mohl omezit a vůbec by to neškodilo. Přece jen není nic lepšího, než osobní kontakt.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama